Як ідеться, рецепт приготування пісних марципанів навів Ігор Нетудихаткін у книзі “Старожитна кухня київських митрополитів”. Як першоджерело він вказує “Книгу рецептів” Івана Кулябки XVIII ст., хоча, очевидно, що рецепт старіший.
Як приготувати пісні марципани за старовинним рецептом, але за звичайними продуктами
- Отже, нам знадобиться приблизно 450 грамів мигдалю. Можна взяти одразу мигдалеве борошно, у вісімнадцятому столітті кулінари такої роскоші не мали, тому товкли його вручну.
- Звісно, варіація з водою буде значно простішою, ніж у оригінальному рецепті — на рожевій воді та соці естрагала. Хоча, трояндову воду можна купити, щоб відчути той самий благородний і розкішний смак. На таку кількість мигдалю знадобиться приблизно 6 столових ложок води. Якщо не використовуєте трояндову воду, візьміть таку ж кількість звичайної та додайте до неї ванільний екстракт. Додавати їх слід поступово, замішуючи марципанову масу.
- Цукор — найпростіший елемент. На таку кількість мигдалевого борошна знадобиться приблизно 300 грамів цукрової пудри.
Борошно та пудру слід з’єднати. Додаючи по ложці-дві води, слід замісити тугу масу — як пластичне тісто. З цієї маси слід скатати рівномірний пласт чи “ковбаску”, поділити його на рівномірні частини і перекласти папером (щоб не склеювались між собою).