На базарі все дорого, ковбасу час різати малими шматочками – що сталося з цінами

Вартість ковбаси середньої якості зросла приблизно на 60 грн. Найбільше можна прогадати з нарізкою – адже вона і так продається з націнкою через необхідність фасування, а тепер якщо її ціну ще й порахувати у реальній вартості,  доплата у порівнянні з цінами вересня сягатиме за 100 грн на кг. 

Посмакувати салатом тепер теж задоволення не з дешевих. Сезон свіжих салатів добігає кінця. Ціни на помідори досягли 7-ми річного максимуму та коштують на 22% дорожче як рік тому всередині жовтня. В теплицях кажуть, що стало прохолодніше, тому вирощування продукту так само вимагає додаткових витрат на утеплення. На 11% дорожче аніж у вересні продають огірки.

Майже вдвічі дорожчі у порівнянні з липнем цього року яйця. Тепер. до прикладу, десяток популярних “Ясенсвіт” можна купити за 44 грн. У порівнянні з вереснем вартість підвищилась на 4-5 грн. 

Тим часом підприємці на ринках ховають від покупців під прилавки касові апарати – бо настрахані новими податками, які можуть повикрадати усі їхні очікувані доходи. 

Цього року підвищення податків має принести до держбюджету додатково 21 млрд гривень, наступного року – приблизно 140 млрд, – заявив Данило Гетьманцев, голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики:

Є два великі блоки. Перший блок – це військовий збір, який порівно розкладається на всіх нас: плюс 3,5 відсоткового пункту з фонду заробітної плати. Якщо говорити про ФОПів, то перша, друга, четверта група – 800 гривень на місяць. Третя група – плюс 1 відсоток з доходу. Другий блок – це податок на надприбутки банків за ставкою 50% за 2024 рік. Крім цього, є ще авансовий внесок для АЗС, підвищення ставок для небанківських фінансових установ з 2025 року. Також ми повністю знімаємо будь-які суперечності в питанні, чи треба РРО для гральних закладів, чи ні, бо вони цим маніпулюють в судах», – розповів народний депутат.