Про це розповіли у Мінцифрі.
Мобільні оператори уже забезпечують базові станції акумуляторними батареями та генераторами, а провайдери закуповують акумулятори для інтернет-мереж і переходять на більш стійкі до тривалих знеструмлень мережі, йдеться у повідомленні Мінцифри.
Інструкція на випадок екстремальних ситуацій
- В першу чергу треба дізнатися у свого інтернет-провайдера, чи вони перейшли на енергоощадні інтернет-мережі xPON, які дають змогу бути онлайн до 72 годин без живлення.
- Якщо вони цього ще не зробили, знайдіть найближчого до вас провайдера, який використовує технологію xPON, та подайте заявку на підключення. Спільно з сусідами ви можете спростити та прискорити цей процес.
- Після цього необхідно подбати про резервне живлення роутера. Для того, щоб підтримувати роботу Wi-Fi-роутера під час відключень електроенергії, придбайте портативний повербанк та USB/DC-кабель для підключення до роутера.
- Це також дозволить довше використовувати мобільний зв’язок. Адже чим менше українців перемикатимуться з домашнього на мобільний інтернет — тим довше працюватимуть базові станції, а отже, буде зв’язок.
Поради
Якщо ви використовуватимете мобільний зв’язок, слід робити це раціонально. Обмежте завантаження об’ємних файлів та перегляд великих потокових відео, зокрема на YouTube. Це допоможе зберегти зв’язок і доступ до інтернету на довший час.
Переглядайте картинки та надсилайте їх знайомим. На дайте ворогу зіпсувати ваші плани.