На сьогоднішній момент забруднення дійшло до 336 км від впадіння по річці Десна, тобто воно знаходиться вже у Київській області між селами Літки та Рожни. Але основна концентрація забруднення знаходиться у Чернігівській області між селами Остер та Максим», – сказав заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак.
В МОЗ попросили жителів столиці не купатися в водоймах та не відвідувати пляжі. Прохолодна погода розганяє відпочивальників, проте навіть найвідважніших закликають дбати про здоров’я.
Гопчак тим часом заспокоїв киян, щоб не боялися використовувати питну воду з кранів – бо Київводоканал очищає достатньо.
У п’ятницю приїхали 120 тонн активованого вугілля, яке буде використане для додаткового очищення води. Також були поставлені додаткові бонові загородження, є необхідні реагенти. Тобто «Київводоканал» може прибрати і запах, і органічну речовину, жителі Києва будуть забезпечені питною водою відповідної якості», – заявив представник Держводагенства.
Раніше “ВК” розповідав, де шукати працюючий бювет поруч з домом за онлайн мапою.
Про те, що забруднення дістанеться Києва 14-16 вересня попереджав на початку тижня Гідрометеоцентр. Також киянам казали, що навіть якщо не справдяться обіцянки Київводоканалу та вода прийде настільки забрудненою, що очистити її підриємство не зможе, пити воду, набрану з бюветів буде можна.
Кілька разів надходили повідомлення від екологів, що на території Чернігівської області гине риба в Десні через забруднення, яке приходить з річки Сейм, що тече з території РФ.