В НАН України пояснили, чому оптимізували «Наукову думку» і хто тепер займатиметься академвидавництвом

Як ідеться у повідомленні НАН України,  видавництво «Наукова думка», засноване ще 1922 року,  житиме, але в іншому форматі.
 
 Кілька днів тому стало відомо, що Президія НАН України вирішила ліквідувати Державне підприємство «Наукове-виробниче підприємство «Видавництво «Наукова думка» НАН України» (такою є повна офіційна назва Видавництва «Наукова думка»). Зазначалося, що це робиться задля оптимізації та підвищення ефективності діяльності з підготовки та випуску науково-видавничої продукції в Академії.
 
Як пояснили в академії, підготовку і випуск видань  здійснювали видавництво «Наукова думка» і Видавничий дім «Академперіодика» (зокрема, Видавництво «Наукова думка» реалізовувало книжкові проєкти «Наукова книга» і «Наукова книга. Молоді вчені»). Та, на відміну від Видавничого дому «Академперіодика» НАН України, який є державною науковою установою і має власну поліграфічну базу із сучасним цифровим обладнанням, «Наукова думка» – це госпрозрахункове підприємство без поліграфічної бази, яке замовляло друк своїх видань іншим видавництвам, що здорожувало друковану продукцію і подовжувало терміни її випуску.
 
Тож в НАНУ пояснюють, що для підвищення ефективності цієї діяльності доцільно, щоби видавничі проєкти Академії реалізувала одна юридична особа, яка зможе використовувати сучасне поліграфічне обладнання та наявні в обох видавництвах висококваліфіковані кадри.
 
Крім того, на сьогодні у Видавничому домі «Академперіодика» працюють уже 11 співробітників видавництва «Наукова думка», серед яких п’ятеро наукових редакторів. Розглядаються також питання про нову назву діючого видавництва та можливості збереження бренду «Наукова думка».